czwartek, 11 stycznia 2018

Aborcja


Po raz kolejny rozpoczyna się show pod tytułem zaostrzyć/zliberalizować ustawę aborcyjną. Jeżeli chodzi o aborcję to na pewno chodzi o coś innego. PIS w sprawie aborcji jest tak samo konsekwentny jak niegdyś SLD.Z tym, że SLD zapowiadało liberalizację, po czym się okrakiem wycofywało. A PIS tak bohatersko walczy o zaostrzenie przepisów …. Że nic nie zrobiło. 
     Tym bardziej jestem zdziwiony reakcją Pani byłej posłanki Barbary Nowackiej, raczej zdziwiony jej zdziwieniem, że część posłów PO oraz .N akurat przy głosowaniu nad projektem bodajże jej organizacji… Nie brało udziału w głosowaniu. Rzec można cytując klasyczkę „taki mamy klimat”
Matka Pani Barbary, Izabela Jaruga-Nowacka za rządów swojej partii SLD, jak chciała coś zmienić, to nie zmieniła nic. 
     Żadna opcja polityczna nie przeforsuje większych zmian w ustawie aborcyjnej, ponieważ żadnej rządzącej partii się to politycznie nie opłaca, tym bardziej przed wyborami samorządowymi. Zasadnicze pytanie co zrobi PIS ? Jak by kontr projekt przeszedł to byłby impas i bez skrupułów można by się wycofać ze swojego jak i odrzucić opozycyjny. Pytanie w jaki sposób PIS oszuka swoich wyborców aby nie tykać „kompromisu aborcyjnego” 
     Walki za/przeciw aborcji bywały świetnymi zasłonami dymnymi, co tym razem trzeba przysłonić ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz